Konferencja Borówkowa to najważniejsze wydarzenie w borówkowej branży. Wykładowcy z całego świata, ważne dla producentów tematy, dyskusje w gronie ekspertów – to wszystko już 2 marca w Ożarowie Mazowieckim. Drugi dzień (3 marca) to spotkanie plenerowe na plantacji Hanny i Jana Karwowskich w Piskórce. Pokazy maszyn i jakże ważnego dla dobrego plonowania borówki – cięcia borówkowych krzewów. Tam trzeba być!

Konferencja borówkowa to platforma wymiany informacji dla producentów borówki z całej Europy i świata. W tym roku w czasie Konferencji stawiamy na Jakość! Tego zagadnienia będzie dotyczyła większość tematów na V Konferencji Borówkowej. Jak poprawnie zakładać plantacje? Jak nawozić i stosować fertygację? Jak poprzez umiejętne nawożenie wpływać na jakość i jak uzyskiwać wysokie plony borówki? Na te pytania odpowiedzi udzielą najlepsi eksperci z kraju i zagranicy (pobierz program).

Będą poruszane inne ważne dla producentów zagadnienia. Zmorą na wielu plantacjach okazują się ptaki, które są w stanie zredukować plony borówek. Czego się tak naprawdę boją, na co reagują? Jakie metody płoszenia będą najbardziej skuteczne? Na te pytania odpowie zaproszony ekspert – dr Michał Skakuj z firmy Ekoaviation. No i Drosophila suzukii – mała muszka, której pojawienie się na plantacji może oznaczać prawdziwe kłopoty. Bo przecież, kto by chciał jeść „robaczywe” borówki, w których żerują małe larwy. Jak się ustrzec przed szkodnikiem i co robić gdy się pojawi na plantacji? Najnowsze wyniki badań z tego zakresu przedstawi dr Gianfranco Anfora z Włoch.

Pierwszy dzień Konferencji to bogaty program merytoryczny (sprawdź szczegóły). Drugiego dnia Konferencji udamy się zaś na plantacje Borówki do Piskórki. Rosną tam przeszło 30-letnie krzewy borówki. Pokazu ich ciecia dokonają sami gospodarze tej plantacji Hanna i Jan Karwowscy oraz dr Kazimierz Ścibisz. Przedstawią oni jak prowadzać cięcie odmładzające borówki i jak utrzymać borówkowe krzewy w dobrej kondycji, zapewniającej dobre plonowanie i wysoka jakość owoców. Będą tez pokazy maszyn takich firm jak Kubota, Dominiak, Activ, Anderwald Maszyny Rolnicze oraz produktów oferowanych przez Pszczelinka (siedliska dla murarki ogrodowej) oraz Flyproject (drony do odstraszania ptaków).

Konferencja Borówkowa 2017 już 2-3 marca, trzeba tam być!

Sprawdź więcej na www.konferencjaborowkowa.pl

Zarejestruj swój udział.