Yara200

 

Yara Poland Sp. z o.o. jest przedstawicielem jednego z największych światowych koncernów chemicznych – Yara International ASA z siedzibą w Oslo (Norwegia), lidera międzynarodowego rynku nawozowego.

Nawozy Yara posiadają światowy certyfikat jakości ISO 9002. Są produkowane przy użyciu nowoczesnej technologii i najwyższej jakości surowców, które pozwalają uzyskać maksymalną przyswajalność składników pokarmowych przez rośliny, uwzględniając ich aktualne zapotrzebowanie na składniki pokarmowe. Dzięki szybkiej dostępności składników mineralnych zawartych w nawozach Yara można je stosować w różnych fazach wzrostu roślin.

 

Syngenta_logo_

Syngenta oferuje polskim rolnikom innowacyjne produkty, które pomagają zwiększać wydajność upraw w sposób przyjazny dla środowiska. Oprócz szerokiego portfolio – obejmującego herbicydy, fungicydy, insektycydy, nasiona i zaprawy nasienne – zapewniamy także profesjonalne programy wspierające uprawę oraz doradztwo na miejscu, czyli bezpośrednio na polu rolnika. Dzięki kompleksowemu podejściu do procesu upraw Syngenta stała się jednym z czołowych graczy polskiego agrobiznesu.
Syngenta na świecie inwestuje rocznie aż 1,4 miliarda dolarów w badania i rozwój (R&D), a w ośrodkach badawczych zatrudnia aż 5 tysięcy pracowników. Dzięki temu polscy rolnicy mają dostęp do najnowszych osiągnięć nauki, które ułatwiają prowadzenie gospodarstwa. Wspieramy producentów rolnych w ich staraniach o zwiększanie plonu i pomagamy im w zwalczaniu szkodników oraz chorób atakujących uprawy. Nasze portfolio sprawdzonych od lat i skutecznych produktów regularnie uzupełniamy o dziesiątki nowych preparatów i odmian, które na bieżąco pozwalają rozwiązywać problemy pojawiające się w uprawach. Oferta dla producentów borówki zawiera znany i doceniany fungicyd Switch 62,5 WG do zwalczania szarej pleśni i antraknozy, oraz produkty biologiczne w tym ule trzmiele z serii Bioline powszechnie stosowane na plantacjach borówki.

Syngenta może się pochwalić jednym z najsilniejszych zespołów sprzedaży w Polsce. Szeroka wiedza i wieloletnie doświadczenie naszych przedstawicieli przekładają się na wysoką jakość doradztwa oferowanego polskim rolnikom. Rozumiemy potrzeby polskich producentów rolnych i potrafimy na nie szybko reagować. Każdy z naszych pracowników stosuje w codziennej pracy motto – „Myśl jak rolnik”.

priva-logoPRIVA. Tworzenie optymalnego klimatu dla wzrostu

Priva nadaje kierunek w rozwoju technologii dla optymalizacji warunków uprawy i zarządzania procesami produkcyjnymi dostarczając rozwiązania dla ogrodnictwa, budynków użyteczności publicznej i przemysłowej, w postaci unikalnej kombinacji oprogramowania, sprzętu i usług. Rozwiązania i produkty Priva są stosowane w różnych sektorach, takich jak szklarnie, biura i budynki użyteczności publicznej, supermarkety, hotele jak również dla upraw w otwartym gruncie. Priva to rodzinna firma, posiadająca biura i ośrodki szkoleniowe na całym świecie, od Chin, Kanady przez Meksyk i Skandynawii aż po Polskę. Firma ma zasięg światowy, poprzez międzynarodową sieć certyfikowanych partnerów Priva działa w 100 krajach na świecie. W ogrodnictwie Priva pomaga przedsiębiorcom podejmować kolejne kroki w drodze do rozwoju. Priva oferuje właściwie rozwiązania z zakresu dostarczania roślinom wody i nawozów, dopasowane do oczekiwań i potrzeb ogrodników. Każdy krok do rozwoju ma podstawowy cel – większa efektywność produkcji na każdy m2 przy mniejszym zużyciu energii i optymalnego wykorzystania wody.

Wszystko w Privie opiera się na ludziach. Firma zachęca do rozwoju swoich pracowników, wierzy w potencjał rozwoju swoich klientów i dostawców, i polega na ich sile i oddaniu. To właśnie nazywamy: Tworzenie optymalnego klimatu dla wzrostu.

Więcej informacji: www.privagroup.com

 

3_logaGOSPODARSTWO OGRODNICZE TADEUSZ KUSIBAB

Od 1981 r. zajmujemy się rozmnażaniem roślin in vitro oraz przez mikrosadzonki. Od wielu lat naszym wiodącym produktem są sadzonki borówki wysokiej. Dostrzegliśmy jednak duże zainteresowanie wśród plantatorów owoców jagodowych zdrowym materiałem nasadzeniowym innych gatunków, dlatego też w ostatnich kilkunastu latach nasze gospodarstwo znacznie poszerzyło swój asortyment. W swojej ofercie posiadamy wiele odmian malin oraz jeżyn wyhodowanych w Sadowniczym Zakładzie Doświadczalnym Instytutu Ogrodnictwa w Brzeznej. Rozmnażamy też licencyjne odmiany malin wyhodowanych za granicą. Oferujemy również jagodę kamczacką, świdośliwę, aronię, żurawinę, borówkę brusznicę, malinojeżynę i malinotruskawkę. Naszym priorytetem jest oferowanie roślin tylko najwyższej jakości, dlatego materiał wyjściowy do namnażania jest wolny od istotnych gospodarczo wirusów. Co roku w celu potwierdzenia zdrowotności przeprowadzane są testy na wszystkich rozmnażanych przez nas odmianach borówek. Większość odmian malin i jeżyn wielkoowocowych podlega kwalifikacji przez Państwową Inspekcję Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Oprócz roślin owocowych rozmnażamy także rośliny ozdobne, m.in.: różaneczniki, azalie, kalmie, lilaki, hortensje i brzozy. Swoją ofertę kierujemy do profesjonalnych producentów roślin, do dalszej uprawy w szkółkach i na plantacjach, gdyż oferujemy wyłącznie młode rośliny – rosnące w wielodoniczkach (multiplatach) oraz doniczkach p9.

GOSPODARSTWO OGRODNICZE ALEKSANDRA KUSIBAB-WYKA I MARCIN WYKA

Gospodarstwo istnieje już 11 lat. Specjalizuje się w produkcji sadzonek roślin owocowych w  doniczkach o pojemności  od 0,5 litra do 3 litrów. Wśród oferowanych przez nas gatunków są: borówka amerykańska, żurawina, aronia, jeżyna, malina, świdośliwa, malinotruskawka, malinojeżyna, borówka brusznica oraz coraz popularniejsza w Polsce jagoda kamczacka. Produkowane przez nas odmiany jagody kamczackiej pochodzą głównie z Rosji oraz Kanady. Owoce tych odmian charakteryzują się doskonałym smakiem, wysoką zawartością cukru w soku oraz możliwością przeznaczenia zarówna na rynek owoców świeżych jak i do przetwórstwa. Produkowane przez nas rośliny rozmnażane są poprzez ukorzenianie mikrosadzonek, a wyjściowy materiał in-vitro pochodzi z Gospodarstwa Ogrodniczego Tadeusza Kusibab.

 

GOSPODARSTWO OGRODNICZE WAGANOWICE PAULINA KUSIBAB-POPOWICZ I MIROSŁAW POPOWICZ

Nasza firma powstała w 2010 roku. Szkółka znajduje się w odległości 30 km od Krakowa. Specjalizujemy się w produkcji wysokiej jakości roślin w doniczkach P9 a od jesieni 2016 roku również brzozy, lawendę i lilaki w multiplatach. Tworząc i poszerzając naszą ofertę zawsze uwzględniamy potrzeby i oczekiwania klientów. W sprzedaży posiadamy głównie rośliny owocowe: aronię, borówkę brusznicę, borówkę amerykańską, jagodę kamczacką, jeżynę wielkoowocową, malinę, malinojeżynę, malinotruskawkę, morwę, świdośliwę i żurawinę. Oferujemy także rośliny ozdobne: brzozy, lawendę oraz lilaki.
W obecnej chwili uprawy pojemnikowe w szkółce zajmują 1,5 ha, a pod osłonami – 0,5 ha. Oprócz sprzedaży w Polsce nasza firma eksportuje rośliny do wielu krajów w Europie. Materiał wyjściowy do naszej produkcji stanowią sadzonki rozmnażane metodą in vitro, pochodzące z Gospodarstwa Ogrodniczego T. Kusibab. Jesteśmy zrzeszeni w Związku Szkółkarzy Polskich